FANDOM


Tüm dünyanın içinde bulunduğu karantina sürecinde bu harika diziye başlamak için çok doğru zaman olduğunu düşünüyorum.Bizleri güldürdüğü kadar da içinde acı hikayeler barındırın trajikomik bir dizi aslında.Bitmesine üzüldüğüm nadir dizilerden.

Fleabag (2016-2019) aynı zamanda başrol oynayan Phoebe Waller-Bridge tarafından yaratılan ve yazılan İngiliz trajikomik televizyon dizisidir.İkinci ve son sezonu Nisan 2019 yılında yayımlandı.Toplamda 12 bölümden oluşuyor.
Phoebe Waller-Bridge

Fleabag'in Londra'da yaşamaya çalışan bir kadının hikayesi değil aslında.Aynı zamanda dizi ile aşk,evlilik,aile ve özel hayata dair unutulmaz anılar da bırakıyor bizlere.Fleabag yer yer kameraya bakıp bir bakış, bir gülücük attığı veya tuhaf bir surat ifadesiyle bizlere bir şeyler anlatığı görülüyor.Gülmekten gözlerimizden yaşlar geldiği anlar olsa da trajik hikayenin arkasında acı gerçeklerin de saklı olduğu görülüyor aslında.

İkinci sezon şahsen izlerken daha çok zevk aldığım ve beğendiğim sezondu.Bunda oyuncu kadrosunun daha da derinleşmesinin etkisi de tabi ki var. İkinci sezonda çoğumuzun Sherloc'ta Profesör Jim Moriarty ile tanıdığı ya da bildiği Andrew Scott'da var. Kendisi esrarengiz,bir o kadar da yakışıklı rahip rolünde-kesinlikle sezona çok farklı bir hava katıyor.Aynı zamanda akademi ödüllü Olivia Colaman'ı da unutmamak lazım.Kendisi müthiş oyunculuk döktürüyor çünkü.Fleabag'in ablası Claire'a hayat veren Sian Clifford'ın da ondan aşağı kalır yanı pek yok! Fleabag'i bu kadar başarılı yapan en önemli unsurlardan bir diğeri tabii ki de bu muhteşem kadro.

Andrew

İzledikten sonra akla gelen o müthiş replik:It'll pass :)

11 Emmy adaylığından 6'sını kazanarak büyük başarı göstermesi de tüm bunları kanıtlıyor aslında.Ayrıca Phoebe Waller-Bridge'in de  "Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Kadın Televizyon Oyuncusu Ödülü" de dizideki muhteşem oyunculuğunu açıklıyor bir bakıma.

Fleabag ekranlarda sürekli izlediğimiz alışılmış kadın figüründen farklı bir çerçeve sunuyor bizlere.Kendi hayatı hakkında kendisi karar verebilen kadın.IMG 20200506 175905

Dizinin ikinci sezonun başında dendiği gibi: "Bu bir aşk hikâyesi!" Ama önemli olan aşkı nasıl yorumladığınız...

Çünkü bazen aşk, bildiğimiz aşktan çok başka bir şey.

Bazen aşk, havaalanında bir tek sizin peşinizden koşacak kız kardeşinizi geri kazanmak. 

  1. EvdeKal
  1. StaySafe
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.