FANDOM

Bu uzantı Fandom'da varsayılan olarak etkindir.
Bu yardım sayfası klasik editör referansıdır. Görsel Düzenleyici'nin farklı davranabileceğini unutmayın.

Videolar bilgileri göstermek ve okuyucuları topluluğunuzla meşgul tutmak için harika bir yoldur! Video yerleştirme aracı, bir makale sayfasına hızlı ve kolay bir şekilde video eklemeyi mümkün kılar.

Videolar ayrıca galerilere ve resimlerin desteklendiği diğer birçok yere eklenebilir. 400 pikselin altındaki genişlikler medya ışık kutusunda oynatılır.

Adım adım

Not: Görsel Düzenleyici kullanıyorsanız, talimatlar için Yardım:Videolar bölümüne bakın.
  • Ekranın sağ tarafındaki Özellik ve ortam ekle modülünde bulunan "Video" simgesini tıklayın. Klasik editörün kaynak modu içinde araç çubuğunda da bulunabilir.

Editing toolbar video uploadv2

• Bir açılır kutu görünür ve eklemek istediğiniz videonun tam URL'sini yapıştırmanıza izin verir. Örneğin:
    https://www.youtube.com/watch?v=woCCj9ADup4
  • Bir video seçtikten sonra "İleri"yi tıklayın. Bu videonun nasıl görüntüleneceğini özelleştirebileceğiniz ve ayrıca isterseniz farklı bir dosya adı seçebileceğiniz seçenekler sağlayacaktır.

Video-format

• Seçeneklerden memnun kaldığınızda, "Video ekle"yi tıklayın. Video vikide bir dosya olacak ve düzenlediğiniz sayfaya eklenecektir.
  • Video şu anda vikide bir dosya olarak bulunduğundan, viki çevresinde istediğiniz kadar tekrar kullanılabilir.

Desteklenen siteler

Videolar çeşitli internet video sağlayıcılarından gömülebilir:

Ayrıca bakınız

Daha fazla yardım ve geri bildirim

• Yardım:İçerikler sayfasındaki diğer yardım sayfalarına göz atın ve arama yapın
  • Daha fazla yardım ve destek için Fandom Topluluk Merkezi sayfasına bakın.
  • Bu makaledeki hataların veya net olmayan adımların nasıl bildirileceğini öğrenmek için Fandom'a iletişim sayfasına kontrol edin.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.