Topluluk Merkezi
Değişiklik özeti yok
k (BaRaN6161TURK moved page Yardım:New page to Yardım:Yeni sayfa)

11.09, 9 Ekim 2019 tarihindeki hâli

Fandom'da yeni bir sayfa başlatmak sadece birkaç tıklama alır ve topluluğa katkıda bulunmanın önemli bir parçasıdır. Bu video, aşağıdaki videodan başlayarak, temel bilgiler konusunda size yol gösterecektir.

Adım adım

• Topluluk başlığının sağ üstündeki Ekle düğmesine tıklayın (isimsiz bir kullanıcıysanız Yeni Sayfa Ekle görünür).
    Dosya:Addnewpagebutton 2019.png
  • "Yeni bir makale oluştur" kutusu açılacaktır.
  • Makale adını kutuya yazarak seçebilirsiniz. Bu ad, sayfanın URL’sinin son kısmı olacak.
Create page dialog

• Standart bir sayfa düzeni veya boş bir sayfa arasında karar verin. Standart düzen, görüntü ve video yer tutucularının yanı sıra bölüm başlıklarını da sağlar. "Standart düzen" için önyükleme içeriği, topluluğunuzdaki MediaWiki:Createpage-with-video konumunda saklanır ve yerel yöneticiler tarafından düzenlenebilir. Görsel Düzenleyici etkinse ve normal bir sayfayı görüntülerken bu açılır pencere açılırsa, düzen seçeneği görünmeyecektir.
Create page template page

• Sayfa oluşturmanın ikinci yolu, topluluğunuzdaki herhangi bir kırmızı bağlantıya tıklamaktır (bir sayfaya bağlantı olmayan). Daha sonra içeriğinizi ekleyebileceğiniz editör bölümüne yönlendirileceksiniz.
  • Bazı topluluklarda sayfa oluşturmanın üçüncü yolu, toplulukta bulunan herhangi bir giriş kutusu kullanmaktır. Yerel bir topluluk, önceden yüklenmiş bir mizanpaja sahip bir sayfa oluşturmak için, muhtemelen Proje ad alanında, giriş kutuları eklenmiş olabilir. Yerel topluluklar, tercih edilirse kullanıcıları bu giriş kutularına yönlendirmelidir.
  • Sayfa oluşturmanın dördüncü bir yolu, wiki metinin çalıştığı bir topluluğa eklenebilecek Özel:CreatePage bağlantısını kullanmaktır.

Seçenekler

CreatePage useroptions

The choices in Special:Preferences

Özel:Preferences'in "Düzenleme" sekmesi sayfa oluşturma seçeneklerini içerir:

• Yeni bir sayfa oluşturmak için varsayılan olarak boş bir sayfa kullanın. Bu, 'Boş sayfa' seçeneğini 'Yeni bir makale oluştur' kutucuğunda varsayılan yapar.
  • "Yeni bir makale oluşturun" akış devre dışı bırak. İşaretliyse, bu kutuyu sizin için devre dışı bırakır.

Şimdi nereye

Daha fazla yardım ve geri bildirim

Şablon:Help and feedback section