Bu sayfa MisterWoodhouse tarafından yazıldı.(İngilizce)

Hey editörler!

Yeniden Yapılanma Duyurusu bölümünde, şu andaki projelerimiz için birkaç odak alanı belirttik. Size Fandom Wiki Yöneticileri ve İçerik Ekibinin Tanıtımı ve MediaWiki Yükseltmesi'nden bahsettik. Bugün, başlatılmaya hazır başka bir projeyi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz: Fandom ve Gamepedia editörleri ve yöneticileri için resmi Discord sunucusu!

Topluluktan büyük bir soru personel ile daha iyi iletişim olmuştur. Bu yeni sunucu editörlerimizin ve yöneticilerimizin daha az iletişim engelli personele daha fazla erişebilmelerini sağlayacaktır.

Neden Discord?

Bir çok wiki ekibi zaten düzenleme ve yönetici etkinliği düzenlemek için Discord'u kullanıyor, bu nedenle birçok kullanıcının zaten rahat olduğu yere gitmek en mantıklısı. Discord ayrıca, Fandom ve Gamepedia kullanıcıları için birbirlerinden bir şeyler öğrenmenize izin veren güzel bir birleşme fırsatını temsil ediyor.

Fandom, Gamepedia, ana konu listeleri ve teknik yardım için kanal kategorilerimiz var, bu arada sunucuya katlanır ve editör arkadaşlarınızla beraberlik kurarak kazanacağınız çok şey var.

Doğrulama

Bu yeni kaynağın editörler ve yöneticiler için değerli olmasını sağlamak için, yalnızca kayıtlı editörler ve yöneticilerle sınırlıdır. #Verification kanalının ötesindeki kanallara erişmek için, Discord hesabı ile Fandom ve/veya Gamepedia hesapları arasındaki bağlantıyı doğrulamak için sunucuya katılan yeni kullanıcılar gerekecektir.

Sorunsuz bir doğrulama işlemi yapmak için, Discord hesabınızın daha önce yapılmasını sağlayın, şifreyi bildiğinizden emin olun ve Discord kullanıcı adınızı önceden wiki profilinize ekleyin. #Verification kanalında doğrulandıktan sonra kullanıcı adınızı profilinizden silebilirsiniz.

Fandom ile ilgili bu konuda yardım için buraya tıklayın. Gamepedia'da bu konuda yardım için buraya tıklayın.

Kurallar

Sunucunun kuralları oldukça basittir ve #rules kanalında bulunabilir, ancak sunucu ayrıca Fandom hizmet şartlarına tabidir. Fandom/Gamepedia'da küresel olarak engellenen kullanıcılar, sunucuda zaten doğrulanmayacak. Sunucudaki kötü davranışların wiki platformlarında sonuçları olabilir.

Sunucunuzu davet etmek için buraya tıklayın.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.